Kredyt bez wkładu własnego Rzeszów

Kredyt bez wkładu własnego Rzeszów. Kiedy, jakie warunki? Które banki?

Kredyt bez wkładu własnego Rzeszów. Gdzie szukać najlepszych ofert kredytu hipotecznego? Kiedy mieszkania bez wkładu własnego w Rzeszowie będą dostępne? Kto może ubiegać się o kredyt hipoteczny bez wpłaty własnej w Rzeszowie i na całym Podkarpaciu?

Kredyt bez wkładu własnego w ramach Polskiego Ładu

Kredyt bez wkładu własnego jest jednym ze sztandarowych zapisów Polskiego Ładu, który ma “zrewolucjonizować” głównie system podatkowy w Polsce. Dzięki przyjętej ustawie średniozarabiający Polacy mają zyskać nawet kilka tysięcy rocznie. Główne zapisy Polskiego Ładu to właśnie zmiany w podatkach, jednak jednym z wprowadzonych rozwiązań jest także mieszkanie bez wkładu własnego, a dokładnie możliwość zaciągnięcia kredytu hipotecznego bez konieczności dokonywania wpłaty własnej. Ta wynosi aktualnie minimum 20 procent wartości nieruchomości, co niejednokrotnie przekreśla szansę na otrzymanie finansowania.

Co prawda kredyt hipoteczny bez wkładu własnego nie oznacza, że państwo dopłaci określoną kwotę do zakupu mieszkania, a jedynie udzieli gwarancji, że kredytobiorca ów wkład spłaci w ratach, jednak po ogłoszeniu przez rząd tego rozwiązania, kredytu bez wkładu własnego poszukuje coraz więcej osób. Dla kogo będzie on dostępny? Jakie warunki trzeba spełnić, aby móc ubiegać się o mieszkanie bez wkładu własnego.

Kredyt bez wkładu własnego Rzeszów – dla kogo?

O kredyt bez wkładu własnego – nie tylko z Rzeszowa czy ogólnie Podkarpacia, ale także całej Polski – ubiegać się będą mogły jedynie rodziny z przynajmniej jednym dzieckiem lub osoby samotnie wychowujące dzieci/dziecko. Ważny jest także wiek, który nie może być niższy niż 20 lat i wyższy niż lat 40. Rządzący postawili tę poprzeczkę dość nisko, jednak jak informował premier Morawiecki, z rozwiązania zwartego w Polskim Ładzie skorzystać ma nawet 80 tysięcy rodzin rocznie.

Szukasz taniego kredytu hipotecznego na zakup mieszkania lub domu w Rzeszowie i okolicach? Skorzystaj z bezpłatnego porównania ofert bankowych i dobierz kredyt hipoteczny, który nie będzie dużym obciążeniem.

Kredyt mieszkaniowy bez wkładu własnego może być przeznaczony na zakup mieszkania z rynku pierwotnego lub wtórnego, a także na budowę domu. Nie można go zatem przeznaczyć na zakup już gotowego domu. Jeśli będziemy zainteresowani zakupem działki budowlanej, niezbędny będzie komercyjny kredyt hipoteczny, kredyt gotówkowy lub oszczędności. Zakupu działki pod budowę domu, rządzący nie objęli zapisami o Polskim Ładzie.

Mieszkanie bez wkładu własnego Podkarpacie – warunki

Mieszkanie bez wkładu własnego, jak wspomnieliśmy już powyżej, przeznaczone będzie dla rodzin z dziećmi. Aby móc wnioskować o kredyt hipoteczny z gwarancją Banku Gospodarstwa Krajowego koniecznie będzie wykazanie się zdolnością kredytową tak, jak w przypadku standardowego kredytu za zakup nieruchomości. Kredyt z gwarancją BGK udzielany będzie bowiem standardowo przez banki komercyjne, z tą różnicą, że Skarb Państwa poręczy za kredytobiorców, że spłacą oni niezbędny, wymagany przez banki wkład własny. W praktyce oznacza to tyle, że o kredyt hipoteczny z gwarancją BGK starać się będą mogły tylko te rodziny, które stać na spłatę rat, ale nie zdołały odłożyć na wkład własny. Gwarancja Banku Gospodarstwa Krajowego będzie udzielana na minimum 15 lat, co oznacza, że kredyt bez wkładu własnego także będzie udzielany na minimum ten okres.

Warunki udzielenia kredytu bez wkładu własnego na terenie całej Polski są takie same, a to oznacza, że zarówno w Rzeszowie czy całym Podkarpaciu, kredyt z gwarancją BGK może być jedynie nieco bardziej opłacalny, niż np. w Warszawie. W dużych miastach ceny nieruchomości są bowiem znacznie wyższe, a rząd w ustawie ustalił maksymalną wysokość jednego metra kwadratowego. Czynnik ten może sprawić, że w dużych miastach kredyt bez wkładu własnego wystarczy na znacznie mniejszą powierzchnię mieszkania, niż np. w Rzeszowie, gdzie ceny nieruchomości, póki co są jeszcze niższe.

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego Rzeszów – kiedy i w jakich bankach będzie dostępny?

Zapisy o mieszkaniu bez wkładu własnego przewidują tzw. okres przejściowy, który wynosi 6 miesięcy od dnia opublikowania ustawy w Dzienniku Ustaw. Prezydent podpisał ustawę o Polskim Ładzie w listopadzie zeszłego roku, co oznacza, że pierwsze oferty kredytu z gwarancją BGK będą dostępne w bankach komercyjnych na przełomie maja i czerwca tego roku.

Aktualnie nie wiadomo jeszcze, które banki zdecydują się na zawarcie współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, jednak możemy oczekiwać, że będzie to większość tych instytucji, która na co dzień udziela kredytów hipotecznych konsumentom.

WAŻNE! Kredyt bez wkładu własnego, będzie co prawda pewną formą kredytu preferencyjnego, jednak wysokość oprocentowania, wysokość prowizji czy koszt ubezpieczenia, banki określą samodzielnie.

Jeśli poszukujesz kredytu bez wkładu własnego na zakup mieszkania w Rzeszowie lub budowę domu na Podkarpaciu skontaktuj się z niezależnym ekspertem kredytowym, który dzięki współpracy z wieloma bankami w Polsce, posiadaj dostęp do aktualnych ofert kredytów hipotecznych.

Zdjęcie główne: JackF via Canva

Komentarze są wyłączone.