Banki Online, czyli innowacyjna bankowość

Banki Online, czyli innowacyjna bankowość

Wraz z upowszechnieniem się Internetu na rynku pojawiły się  tak zwane Banki Online, takie jak na przykład mBank, Toyota Bank  oraz Volkswagen Bank. Banki Online ograniczają koszty działania, ponieważ nie prowadzą tradycyjnych placówek. Dzięki temu często mogą zaproponować korzystniejsze warunki cenowe – świetnym przykładem jest tutaj popularne ekonto mBanku.

Czy opłaca się zatem korzystać z banku online czy lepiej wybrać bank tradycyjny? Doradcy Finansowi podpowiadają, oferta banków online skierowana jest oczywiście do osób, które przede mają stały dostęp do Internetu. Dziś jest to coraz większa grupa osób dlatego też, banki  które postawiły na działalność w Internecie coraz lepiej się rozwijają.  Najlepszym przykładem jest tutaj mBank, niekwestionowany lider i marka natychmiastowo kojarzona jako bank online.

Banki Online, czyli innowacyjna bankowość
Banki Online, czyli innowacyjna bankowość

Zainteresowanie działalnością banków online dotyczy przede wszystkim osób młodych. Są to osoby, które jeszcze się uczą, jak i osoby które stawiają pierwsze kroki na rynku pracy.  Należy się jednak spodziewać, że bankowość internetowa będzie rozszerzać krąg swoich odbiorców także na inne grupy docelowe.  Bank Online ma przecież idealne możliwości aby spełnić oczekiwania osób starszych, które często nie chcą lub nie mogą udać się do placówki banku. Aby dotrzeć do tego kręgu odbiorców trzeba jednak postawić na dodatkową edukację klienta i maksymalnie ułatwić sposób korzystania z bankowości internetowej.

Jakie jeszcze osoby najchętniej korzystają z tych banków?  Osoby, które cenią sobie swój własny czas i dla których kontakt bezpośredni z pracownikiem banku, nie jest najważniejszy. Dziś banki internetowe wiedzą, że klienci przede wszystkim chcą korzystać z ich usług po to aby mieć więcej czasu, dla siebie. Korzystanie z nich więc nie może być utrudnione i nie może wiązać się z wysokimi opłatami.

Klient, który korzysta usług banku online musi mieć szybką możliwość zrobienia przelewu, doładowania telefonu lub założenia osobnego konta oszczędnościowego. Poza tym banki online kierują swoją ofertę do tych osób, które inwestują. Inwestycja na giełdzie, inwestycja w fundusze, inwestycja w swoje zdrowie i życie (ubezpieczenia) – wszystko to muszą umożliwić banki online.

1 Comments

  1. Karlos80 pisze:

    Coraz więcej banków jest online i mają nawet swoje aplikacje na smartfony, wszystko idzie do przodu.