Jak płacić w internecie?

Jak płacić w internecie?

E-biznes to chyba najszybciej rozwijająca się branża gospodarki. Dzięki niemu rozwinęła się bankowość internetowa, a usługi finansowe przeszły w zupełnie nowy wymiar. E-biznes wymusił także powstanie nowych metod rozliczania transakcji – e-płatności. W internecie płaci się bowiem zupełnie inaczej niż w “normalnej” rzeczywistości, podpowiadają doradcy finansowi.

Najpopularniejszą metodą rozliczania transakcji w sieci są bez wątpienia przelewy online, które stanowią udoskonalenie zwykłych przelewów bankowych. Ponadto w płatnościach internetowych szeroko stosuje się wirtualne karty kredytowe czy płatności SMS Premium. Pozwalają one na natychmiastowe przelewanie pieniędzy do odbiorcy, bez wychodzenia z domu. Stosowanie tego rodzaju metod płatności nie byłoby jednak możliwe bez systemów płatności, które pośredniczą w transakcjach pomiędzy dwoma jej stronami.

Jak płacić w internecie?
Jak płacić w internecie?

Systemy płatności tj. DotPay czy Platnosci.pl pozwalają na natychmiastowe płacenie za zakupiony towar czy usługę, dowolnie wybranym sposobem. To kupujący wybiera czy chce zapłacić poprzez SMS, przelewem czy może kartą płatniczą. W każdym wypadku nie jest on obciążany dodatkowymi kosztami transakcji, zaś kupujący otrzymuje potwierdzenie wpłaty w ciągu kilku minut, co znacznie przyspiesza całą transakcję. Ponadto odbiorca płatności zamiast setek pojedynczych przelewów otrzymuje jedną, zbiorczą “wypłatę” co jest prostsze i wygodniejsze.

Płatności internetowe są zatem szybsze, tańsze i wygodniejsze niż standardowe formy płatności, co jest jedną z przyczyn popularności jaką cieszą się obecnie zakupy w internecie.

1 Comments

  1. internetowy pisze:

    Świetny wpis, zwłaszcza w dobie oszustw internetowych, super!